Rok Szkolny 2015/2016

8.07.2016 Fundacja "Ja Też" w Magellanum

      

W czasie kiedy jedni odpoczywają, inni intensywnie pracują. Rozpoczęły się VI Warsztaty Rozwoju Mowy z Metodą Krakowską i Numiconem. Dzieci pilnie uczą się pod okiem terapeutów a wolontariusze i rodzicę wspierają. Warsztaty potrwają do końca lipca. 

 

24.06.2016 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

               

 

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla uczniów naszego liceum. Dnia 24 czerwca 2016 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 podczas którego Pani Dyrektor podsumowała mijający rok szkolny oraz podziękowała wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pedagogom oraz Pracownikom szkoły za ciężką, całoroczną pracę,za włożony wysiłek i zaangażowanie w przekazywaniu wiedzy oraz umiejętności. Następnie wręczono nagrody,dyplomy i świadectwa uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Uroczystość uświetniło przedstawienie „Zemsta w oczach współczesnych” przygotowane przez uczniów pod kierunkiem  p. A. Tarwackiej- Damy oraz p. K. Jasiak. Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do swoich klas, aby pożegnać się we wspólnym gronie. Uroczystość zakończyła się mszą świetą.

Miniony rok to nie tylko czas zdobywania wiedzy czy sprawdzianów, ale przede wszystkim był to czas rozwijania własnych talentów oraz zainteresowań, osiągania sukcesów, zadowolenia i satysfakcji ze zdobytych wyników oraz odkrywania nowych pasji, a także zawierania przyjacielskich relacji. Wszystkim nauczycielom oraz uczniom życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń oraz słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali sił na nadchodzący rok szkolny.

 

21.06.2016 Galeria zdjęć z niedzielnego Sympozjum

        

Więcej zdjęć —-> KLIK

 

11.06.2016 Zapraszamy na sympozjum "Wokół różnych form terapii…Jak pracować z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych?"

Akademickie Liceum dla Młodzieży i Gimnazjum „Magellanum” serdecznie zapraszają do udziału w sympozjum na temat roli terapii w pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, które odbędzie się w siedzibie szkoły (al. Legionów 13a). Celem spotkania jest wymiana doświadczeń psychologów, pedagogów, terapeutów, ludzi sztuki pracujących z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu. Z drugiej zaś strony żywimy nadzieję, że przegląd metod pracy stanie się wsparciem dla rodziców, którzy jeszcze nie wiedzą, jakiej szukać pomocy dla swoich dzieci. Konferencja jest również skierowana do nauczycieli i studentów szukających uzupełnienia wiedzy teoretycznej o aspekt praktyczny.

Link do wydarzenia. 

 

11.06.2016 Maria Hola w konkursie festiwalu "Śpiewany Poezję"

 

11 czerca uczennica naszej szkoły wystąpiła na scenie Olsztyńskich Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”. Maria Hola została zakwalifikowana do prestiżowego konkursu jako jedna z 33 uczestników z całej Polski.  

 

6.06.2016 II Gdańska Paraolimpiada

6 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gdańsku odbyła się II Gdańska Paraolimpiada. Udział w zawodach wzięły szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne oraz szkoły średnie, a wśród nich Akademickie Gimnazjum Magellanum i Akademickie Liceum w Gdańsku. Szkołę reprezentowało 5 uczniów w pięciu niżej wymienionych konkurencjach:
• bieg na 60m
• skok w dal z miejsca
• rzut piłeczką palantową
• pchnięcie kulą
• bieg rozstawny

Bezkonkurencyjni w swojej kategorii byli bracia Jakub i Dominik Mischke. Dominik w każdej z konkurencji ulegał tylko swojemu bratu. Jakub został czterokrotnym mistrzem indywidualnym, a Dominik cztery razy był drugi. Daniel Domański i Lena Puchniarz zdobyli indywidualnie po 3 srebrne medale, a Paulina Tomczyk była druga w pchnięciu kulą oraz dwukrotnie stawała na najniższym stopniu podium w skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową. W biegu rozstawnym naszą szkołę reprezentowali bracia Mischke, Lena i Daniel. Spośród wszystkich szkół nasza okazała się najszybsza. Wygraliśmy bieg sztafetowy mimo zgubienia pałeczki na jednej ze zmian.

Z zawodów wracamy z Tarczą. Każdy z reprezentantów wraca jako multimedalista. Uczniowie są zadowoleni ze swoich osiągnięć i nie mogą doczekać się kolejnej edycji.

 

4.06.2016 Festyn Rodzinny na Biskupiej Górce

    

W piątek, 4-go czerwca wzięliśmy udział w festynie rodzinnym na Biskupiej Górce. Wydarzenie zorganizowane zostało przez zaprzyjaźniona z nami Szkołę podstawową nr 21. Była to XVI edycja tego niezwykłego wydarzenia. Grill, gofry, występy szkolnych zespołów tanecznych i wokalnych, kiermasz książek oraz rękodzieła, wystawa klasycznych samochodów to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na uczniów szkoły i mieszkańców Biskupiej Górki. Nasza Szkoła ufundowała zestawy nagród dla uczestników zawodów rodzinnych oraz konkursu tanecznego. Wystawiliśmy również małe stoisko informacyjne dla zainteresowanych uczniów i ich rodziców. Dziękujemy za zaproszenie. Na pewno pojawimy się za rok!

 

21.05.2016 Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska – GP Zaspa Młyniec

21 maja 2016 nasi uczniowie reprezentowali szkołę na Biegowym Grand Prix Dzielnic Gdańska- GP Zaspa Młyniec. Uczniowie rywalizowali na dystansie 1,6km. Najwyższą lokatę zajął Seweryn Krawczyk (9), a tuż za jego plecami finiszował Patryk Kurszewski (10). W środku stawki ukończyli bieg nasi pozostali uczniowie: Jakub Zajączkowki (16), Patryk Gzela (17) oraz Dawid Wiewiórski (19). Uczniowie zdobyli punkty do klasyfikacji generalnej szkół. Kolejna edycja odbędzie się 26.06.2016- GP Wrzeszcz Górny. Gratulacje dla zwycięzców!

 

29.04.2016 Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

Dnia 29 kwietnia 2016 miało miejsce uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim tegorocznym abiturientom za sumienną i ciężką pracę przez trzy lata nauki oraz życzyła im powodzenia podczas czekających ich wkrótce egzaminów maturalnych i przemyślanych wyborów na przyszłość. Najważniejszym punktem zakończenia roku było wręczenie abiturientom przez wychowawców świadectw, dyplomów oraz nagród. Uroczystość uświetniło przedstawienie przygotowane przez młodszych kolegów klasy II liceum pod kierunkiem p. A. Chranickiej oraz p.M. Jamróz. 

Mając już świadectwa w rękach, nasi szczęśliwi abiturienci- w końcu „wolni” zrobili ostatnie zdjęcia i rzucili w górę swoje birety. Wszystkich maturzystom życzymy połamania piór na egzaminach!

 

28.04.2016 r. Apel upamiętniający wydarzenie: WYBUCH POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

   DSC_0217 DSC_0219 DSC_0220 DSC_0223

28 kwietnia 2016 w Naszej Szkole miał miejsce Apel upamiętniający wydarzenie: WYBUCH POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM. Uczennica Klaudia Grządziel przygotowała ciekawe wystąpienie wprowadzające w tematykę upamiętnianych wydarzeń, a całość uroczystości zwieńczyła projekcja filmu "Nie było żadnej nadziei" w ramach programu edukacyjnego Muzeum POLIN. Film Kamy Veymont opowiada historię powstania w getcie warszawskim. Wykorzystuje materiały archiwalne i relacje uczestników. Uroczystość została zorganizowana z udziałem uczniów z Samorządu Uczniowskiego.

 

20.04.2016 r. Zwiedzanie Błękitnego Baranka

20 kwietnia 2016 uczniowie Akademickiego Liceum dla Młodzieży w Gdańsku udali się na zwiedzanie Błękitnego Baranka – jednej z siedzib Muzeum Archeologicznego. Licealiści mieli możliwość dotknięcia eksponatów, przymierzenia strojów, a nawet wzięcia udziału w mini wykopaliskach archeologicznych. Szczególnie ciekawa okazała się hanzeatycka uliczka, dzięki dźwiękom i zapachom pozwoliła w pełni doświadczyć wrażenia podróży w czasie.

 

19.04.2016 r. Wycieczka do Akwarium Gdyńskiego

19 kwietnia 2016 roku uczniowie Akademickiego Liceum dla Młodzieży w Gdańsku udali się do Akwarium Gdyńskiego.  Zaprezentowane są w nim cztery główne biotopy występujące na świecie: rafy koralowej, toni oceanicznej, gęstych tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego. Uczniowie najdłużej przyglądali się strefie rafy koralowej. Prezentowane ryby zachwycają niezwykłymi kolorami i bogactwem kształtów. Zobaczyć tu można było m.in. skrzydlice, błazenki, nadymki, garbiki, plataksy, ryby pokolcowate i ustnikowate, mureny i wiele, wiele innych gatunków. W niejednej głowie pojawiło się marzenie, by kiedyś zanurkować na prawdziwej rafie.

 

Dzień sportu

DSC_0073 DSC_0123 DSC_0141 DSC_0174 DSC_0179 DSC_0190 DSC_0212 DSC_0214

Dzięki współpracy Rady Rodziców oraz Nauczycieli, szczególnie Pana Jacka Leszczyńskiego powstała piękna inicjatywa wspólnego współdziałania na boisku szkolnym. Rozegrane zostały mecze w piłkę nożną oraz w dwa ognie. Należy przyznać, że zarówna jedna jak i druga strona walczyła z ogromnym zacięciem, wyniki w poszczególnych meczach nie pozwoliły wskazać jednomyślnie zwycięzcy, więc można zasądzić remis i pogratulować zarówno drużynie uczniów jak i nauczycieli.

 

23.03.2016 r. "Jajeczko"

  20160323_090827 20160323_091043 20160323_091052

23 marca uczniowie Akademickiego Gimnazjum „Magellanum” i Akademickiego Liceum dla Młodzieży w Gdańsku spotkali się na wspólnej uroczystości przedświątecznej, tradycyjnie już zwanej „Jajeczkiem”. Po wysłuchaniu tradycji związanych ze świętami Wielkiej Nocy i wysłuchaniu życzeń uczniowie zaprezentowali wykonane wcześniej klasowe pisanki. W tym roku bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy pierwszej gimnazjum przygotowując ogromną materiałową pisankę. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie w tworzenie tradycji!

 

18.03.2016 r. Finał tegorocznych Dni z Zawodem

DSC_0049 DSC_0053 DSC_0058 DSC_0064

18 marca 2016 r. w szkolnej auli miał miejsce finał tegorocznych Dni z Zawodem. Uczniowie mieli zaprezentować efekt końcowy prac podjętych w poszczególnych kołach. Każdy profil przedstawiał słuchaczom dwa wybrane przez siebie zawody. Uczniowie mówili o tym, co zrobić aby móc wykonywać dany zawód, jakie należy mieć predyspozycje i wykształcenie aby móc pracować w określonym fachu. Każda prezentacja była przemyślana i pięknie zaprezentowana a uczniowie z wysoką kulturą osobistą słuchali siebie nawzajem. Nad całością czuwały Pani Magda Stanek i Pani Nina Koziołocka.

 

16.03.2016 r. Warsztaty w Europejskim Centrum Solidarności

Dnia 16 marca 2016 uczniowie Akademickiego Liceum dla Młodzieży w Gdańsku udali się na warsztaty do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Młodzież miała okazję dowiedzieć się jak wyglądała polska „Droga do wolności”. Poznając kolejne sale wystawy dowiadywali się nowych informacji z przeszłości. Uczniowie byli zachwyceni nowoczesnymi technologiami zastosowanymi w muzeum, a także mnogością eksponatów. To była żywa lekcja historii.

 

09.02.2016 r. Wykład naukowy

   

W dniu 9 lutego o godzinie 13.00 odbył się wykład akademicki dr Roberta Barbuchy z Instytutu Maszyn Przepływowych Politechniki Gdańskiej na temat: "Zastosowanie laserów w przemyśle". Doktor przedstawił uczniom zasady działania laserów, przybliżył także szerokie spectrum ich zastosowania. Po wykładzie przygotowana została dla uczniów niecodzienna niespodzianka – pokaz drona oraz wspólne zdjęcie z wysokości!

 

30.01.2016 r. Maturzyści na Balu Gdańskim

30 stycznia uczniowie klas maturalnych wraz z Dyrekcją, wychowawcami i przedstawicielami Grona Pedagogicznego wzięli udział w V Balu Gdańskim w Filharmonii Bałtyckiej : MARCIN WYROSTEK & TANGO CORAZON QUINTET FOR ALICE. Po koncercie pełnym energii i nowatorskich połączeń akordeonu z nowoczesnością uczniowie wraz z nauczycielami udali się na piętro, gdzie czekał na nich tort zafundowany przez prezydenta Gdańska oraz lampka szampana. Pani Dyrektor przeczytała uczniom list, życząc im samych sukcesów w dorosły życiu, które wkrótce rozpoczną. Po poczęstunku nie zabrakło oczywiście pamiątkowego zdjęcia.

 

27.01.2016 r. Wyjście kulturalne

27 stycznia uczniowie Akademickiego Gimnazjum „Magellanum” i Akademickiego Liceum dla Młodzieży w Gdańsku udali się do kina Helios w Centrum Alfa na film „Dziewczyna z portretu”.  Historia opowiada o osobie transpłciowej, zawieszonej między tymi tożsamościami. Temat porusza bieżące problemy film jednak nie opowiada o czasach współczesnych, tylko cofa nas do początku XX wieku. W 1926 roku w Kopenhadze żyje młode małżeństwo malarzy: Einar i Gerda Wegener. Einer,  zachęcany zresztą początkowo przez żonę, która potrzebuje modelki do  swych obrazów, przebiera się za kobietę…

 

18.01.2016 r. Wyjście do Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku

18 stycznia klasy maturalne wraz z panią psycholog udali się do PUP w Gdańsku oraz na warsztaty doradztwa zawodowego do NOT-u. uczniowie dowiedzieli się jak zapisać się do urzędu, jak założyć własny biznes i jakie dofinansowanie zdobyć. Na warsztatach zaś poznali sekrety pisania unikatowych CV.

Kolędowanie 2016

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Impreza została zorganizowana przy udziale Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. W inicjatywie wzięli udział uczniowie naszej szkoły (Lena Puchniarz, Ewelina Sukowska, Klaudia Grymuza, Krzysztof Murzicz, Anna Kwiatek, Sebastan Dąbrowski, Adrianna Andrzejewska, Maria Hola oraz jako konferansjer Aleksandra Ratajczak) i przygotowali oni koncert kolęd oraz pastorałek. Głównym celem była integracja rodziców, uczniów i nauczycieli oraz podtrzymywanie tradycji wspólnego śpiewania. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pomagał w zacieśnianiu więzi 🙂 .

 

13.01.2016 Zwycięstwo w konkursie matematycznym

Dnia 13 stycznia 2016 odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego- MAT organizowanego przez Łowców Talentów Jersz. W konkursie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Krzysztof Majorkowski z pierwszej klasy liceum z wynikiem 78,57% uzyskał I miejsce w województwie pomorskim. Uczeń w ramach nagrody otrzymał dyplom oraz pendrive`a. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

22.12.2015 r. Wigilia

Tradycyjnie już, ostatniego dnia grudniowych zajęć uczniowie Akademickiego Gimnazjum „Magellanum” oraz Akademickiego Liceum dla młodzieży w Gdańsku spotkali się w Kaplicy by obejrzeć Jasełka w wykonaniu klasy pierwszej gimnazjum.  Następnie uczniowie udali się do przygotowanych sal, by w świątecznej atmosferze podzielić się opłatkiem. Nie zabrakło także kolęd, lecz tym razem uczniowie postawili poprzeczkę wysoko i śpiewali tradycyjne świąteczne piosenki…. Po angielsku!

 

Mikołajki

Tradycja obdarowywania się skromnymi prezentami jest żywa także w naszej szkole. Uczniowie niemal przez cały grudzień niczym niestrudzeni Świeci Mikołajowie przybywali do szkoły z prezentami. W zaciszu klas obdarowywali się przygotowanymi z myślą o koleżankach i kolegach prezentami.

 

21.12.2015 r. Wyjście kulturalne

W przeddzień rozpoczęcia przerwy świątecznej, 21 grudnia uczniowie Akademickiego Gimnazjum „Magellanum” oraz Akademickiego Liceum dla młodzieży w Gdańsku udali się do kina Helios w Alfa Centrum w Gdańsku na film „Makbet”. Producenci przedstawiają niemal wiernie odtworzoną opowieść  o żądzy władzy, zdradzie, pasji i szaleństwie. To krwawa gra o tron w średniowiecznej Szkocji z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard w rolach głównych. Poetyckości i teatralności dodają dialogi żywcem wzięte z tragedii Szekspira, a mroczne, często upiorne wizje starają się uzmysłowić nam, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Sztuka ta, mimo że pochodzi z XVII wieku, jest wciąż aktualna, wciąż przerażająca, wciąż wspaniała. 

 

16.12.2015 r. Dzień zawodowy

17 listopada uczniowie Akademickiego Gimnazjum „Magellanum” oraz Akademickiego Liceum dla młodzieży w Gdańsku udali się na scenę NOT na spektakl "My, dzieci z dworca zoo". Na scenie gościli aktorzy teatru elbląskiego, w rolach głównych Marta Masłowska i Piotr Boratyński. Oparta na faktach historia przedstawia drogę uzależnienia i wychodzenia z nałogu nastoletniej Christiane. To opowieść o tym jak silna jest potrzeba miłości u najmłodszych i jak ważni w procesie dorastania są rodzice.

 

17.11.2015 r. Wyjście kulturalne

17 listopada uczniowie Akademickiego Gimnazjum „Magellanum” oraz Akademickiego Liceum dla młodzieży w Gdańsku udali się na scenę NOT na spektakl "My, dzieci z dworca zoo". Na scenie gościli aktorzy teatru elbląskiego, w rolach głównych Marta Masłowska i Piotr Boratyński. Oparta na faktach historia przedstawia drogę uzależnienia i wychodzenia z nałogu nastoletniej Christiane. To opowieść o tym jak silna jest potrzeba miłości u najmłodszych i jak ważni w procesie dorastania są rodzice.

 

30.10.2015 r. Wyjście kulturalne

Tradycyjnie już w naszej szkole odbyły się konkursy na halloweenowy wystrój Sali oraz strój. W tym roku komisję urzekła sala ozdobiona przez klasę drugą, zaś bezkonkurencyjny okazał się rycerz . Zwycięzcom gratulujemy!

 

20.10.2015 r. Wyjście kulturalne

Październikowe wyjście kulturalne odbyło się 20 października. Uczniowie Akademickiego Gimnazjum „Magellanum” oraz Akademickiego Liceum dla młodzieży w Gdańsku udali się do kina Helios w Alfa Centrum na film p.t. „Pilecki”. To fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego, z tytułową rolą Marcina Kwaśnego. Fragmenty fabularne przeplatane są retrospekcjami Andrzeja Pileckiego, syna rotmistrza. Film wywarł na naszych uczniach niemałe wrażenie.

 

15.10.2015 r. Apel Dzień Nauczyciela

15 października uczniowie Akademickiego Gimnazjum „Magellanum” oraz Akademickiego Liceum dla młodzieży w Gdańsku spotkali się na godzinie wychowawczej na wspólny apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Szkolny zespół przygotował montaż słowno –  muzyczny przedstawiając historię edukacji w Polsce oraz dziękując nauczycielom za podejmowany każdego dnia trud wychowawczy.

 

14.10.2015 r. Dzień Nauczyciela – przyjęcie pierwszaków

14 października nasi uczniowie spotkali się na Balonie, by wspólnie poddać próbom i przyjąć do naszego grona uczniów klas pierwszych. Na najmłodszych w naszych murach czekały liczne zadania przygotowanie wspólnie przez klasy trzecie. Pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą na temat szkoły, sprytem, kreatywnością a także poczuciem humoru. Kiedy wszystkie próby zostały wykonane, trzecioklasiści jako przedstawiciele braci szkolnej przyjęli od gospodarzy klas pierwszych ślubowanie i obdarzyli ich pamiątkowymi szarfami i koronami. Na koniec uroczystości przyszedł czas na wspólne karaoke. Ostania piosenka należała oczywiście do Grona Pedagogicznego.

 

06.10.2015 r. Dzień zawodowy

Kolejny dzień zawodowy odbył się 6 października.

 Profile medyczno – farmaceutyczny i kosmetyczny udały się do Centrum Eksperyment w Gdyni na wystawę Akcja: Człowiek. Przyszli adepci szeroko pojętych zawodów medycznych poznali tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Interaktywne stanowiska pozwoliły znaleźć odpowiedzi między innymi na pytania: jak jesteśmy zbudowani? Jak funkcjonują nasze zmysły i czy potrafią nas oszukać? Uczniowie mieli też szansę stać się małą krwinką w wielkim sercu, mogli także przeprowadzić wirtualną operację  i sprawdzić, jak będą wyglądać za 30 lat!

Profile handlowy i menadżerski udali się również do Gdyni, jednak ich celem był Powiatowy Urząd Pracy. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jak otworzyć własną działalność, na jakie dotacje mogą liczyć.

Profile dziennikarski i artystyczny połączyły swe siły by przygotować kampanię reklamową. Najpierw poznali historię reklamy a potem krok po kroku zajęli się projektowaniem kampanii, zarówno ze strony dziennikarskiej jak i artystycznej.

Profile matematyczny i informatyczny dzielnie pracowały nad stworzeniem nowych robotów i udoskonalaniem swoich zeszłomiesięcznych dzieł.

 

25.09.2015 r. Wyjście kulturalne

W ramach comiesięcznego wyjścia kulturalnego uczniowie Akademickiego Gimnazjum „Magellanum” oraz Akademickiego Liceum dla młodzieży w Gdańsku udali się 25 września do  Teatru Miniatura na spektakl „Każdy przyniósł to co miał najlepszego”. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli komfort bycia jedynymi widzami, co wzmocniło wrażenia estetyczne. Spektakl w adaptacji Marka Branda oparty na książce Mieczysława Abramowicza opowiada 6 historii, które rozgrywają się w latach 1924-1945 w wielokulturowym Gdańsku. Widzowie na prawie dwie godziny przenieść się mogli do międzywojennego i ogarniętego wojną miasta i przekonać się o codziennych problemach mieszkańców a także dotknąć ważkiej kwestii – problematyki antysemityzmu poruszonej w sztuce. Uczniowie docenili grę aktorską gromkimi brawami.

 

Wyjazd integracyjny: Drzewina

20150902_120109 20150902_120148 20150902_120251 20150902_122830 20151119_164007

Tuż po rozpoczęciu nowego roku szkolnego uczniowie Akademickiego Gimnazjum „Magellanum”, Akademickiego Liceum dla Młodzieży w Gdańsku wraz z nauczycielami udali się na wspólną integrację. Za cel obrano Przystanek Drzewina. W otoczeniu lasów i indiańskiej wioski uczniowie dopingowani dzielnie przez grono pedagogiczne brali udział w licznych zadaniach sprawnościowych. Liczyło się przede wszystkim zgranie grupy, dlatego też już po pierwszych zadaniach nawiązały się nowe znajomości. Uczniom udało się pokonać takie wyzwania jak :

  • pajęczynka – między drzewami rozpięta była „pajęczyna” z linek, grupa musiała przejść przez pajęczynę, jedna osoba przechodziła przez jedno „oczko”, a były one bardzo małe;
  • ładunek wybuchowy – zespół, utrzymywał w pionie, za pomocą systemu linek, drąg i musiał przetransportować do mety znajdujące się na nim jajko;
  • tratwa – grupa musiała przez określony czas utrzymać się na bardzo ograniczonej powierzchni;
  • trucizna – grupa przy pomocy systemu lin i chwytaków musiała zneutralizować truciznę poprzez odpowiednie przemieszczanie przedmiotów.

Kiedy uczniowie zmierzyli się ze wszystkimi zadaniami czekało na nich ognisko z kiełbaskami. Po posileniu się czas było ruszać w drogę powrotną

 

01.09.2015 r. Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2015 roku uczniowie Akademickiego Liceum dla Młodzieży w Gdańsku wraz z rodzicami i nauczycielami spotkali się na uroczysty apelu, by powitać nowy rok  szkolny 2015/2016. Wśród zgromadzonych nie zabrakło oczywiście także nowych uczniów- pierwszoklasistów, którzy z uwagą i lekkim niepokojem wsłuchiwali się w zapowiedź tego, co czeka ich na kolejnym etapie edukacji. Po wysłuchaniu przemówień minutą ciszy uczczono pamięć poległych w czasie działań II wojny światowej. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do klas, by zapoznać się szczegółowo z harmonogramem zajęć na najbliższe dni.

line
copyright © 2011 by Magellanum