Witamy na oficjalnej stronie Magellanum

Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Gdańsku. Nasza szkoła jest szkoła niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. Powołując gimnazjum i liceum pragnęliśmy zapewnić ciągłość procesu wychowawczego i edukacyjnego członkom naszej społeczności. Siedziba szkoły mieści się w Gdańsku Wrzeszczu.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Magellanum wspiera uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych określonych przez poradnie pedagogiczne. Nasze zintegrowane działania wychowawcze i pedagogiczne pozwalają odnosić sukcesy i kontynuować dalszą naukę.

Czy wiesz jaka będzie przyszłość twojego dziecka?

Żyjemy w ciągle zmieniającym się świecie. Nie jesteśmy pewni, że zasady i strategie, które przyniosły nam sukces, przyniosą ten sam sukces naszym dzieciom. Dlatego młodzi ludzie będą w przyszłości jak Magellan, staną przed wyzwaniem odkrywania nowych lądów. A rodzicom młodych ludzi, towarzyszy lęk, czy nie spadną poza krawędź znanego świata?

Jakich wskazówek możemy im udzielić, w jakie cechy wyposażyć, aby ta podróż do granic poznanego świata zakończyła się sukcesem? Na te pytania, postaramy się odpowiadać w trakcie procesu edukacji wspólnie.

Magellanum – jesteśmy szkołą rozwijającą umiejętności i wyobraźnię ucznia.
Ciekawość, mądrość, wiedza, odwaga, otwartość … pomagają zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest życie. Pierwsi żeglarze mogli myśleć, że płyną na koniec świata. Dziś granice świata przesunęły ku nieznanemu. I chyba bardziej niż kiedykolwiek potrzebne są nam wymienione cechy …
 

20161018_145421

line
copyright © 2011 by Magellanum