Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 w Magellanum Gdańsk

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września 2018 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2018/2019. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy… Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 9.00 od apelu w salach. Na początku odśpiewany został hymn państwowy. Następnie głos zabrała Dyrektor Akademickich Szkół Magellanum – p. Katarzyna Turowska-Zakrzewicz oraz Z-ca Dyrektora p. dr Agnieszka Tarwacka-Dama , które serdecznie powitały wszystkich uczniów – w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły oraz rodziców i grono pedagogiczne. Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców w kaplicy szkolnej odbyła się Msza Święta, a w auli wykład „Etyka w życiu społecznym”- dr Sebastian Dama.