STYPENDYŚCI I LAUREACI

Niech stypendium, który uzyskaliście, przyniesie Wam dużo satysfakcji i zmotywuje do dalszego samorozwoju. Serdecznie gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego!

Dyrektor Szkoły Katarzyna Turowska-Zakrzewicz wraz z Gronem Pedagogicznym

Stypendyści Organu Prowadzącego w roku szkolnym 2014/2015

Tkaczyk Tomasz

VI.     Rok szkolny 2013/2014

Uczennica drugiej klasy – Nikola Sulej, otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2013/2014.

Uczeń drugiej klasy – Jacek Bestfal, otrzymał Stypendium Osoby Prowadzącej Szkoły na rok szkolny 2013/2014

V.            Rok szkolny 2012/2013

Uczeń drugiej klasy – Jan Potulski, otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2012/203. Jesteśmy dumni, że jego ciężka i wytrwała praca została doceniona. Życzymy kolejnych sukcesów!

IV.          Rok szkolny 2011/12

Uczennica trzeciej klasy – Iwona Kłosiewicz otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2011/2012. Stypendystce gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w ciężkiej pracy.

III.          Rok szkolny 2010/11

Nasi uczniowie Paulina Drewing, Magdalena Płotka i Marcin Kobiela  reprezentowali Akademickie Liceum Ogólnokształcące Magellanum w Sali Wielkiej Wety, w Ratuszu Głównym Miasta Gdańska na uroczystości wręczenia dyplomów przez Prezydenta Miasta Gdańska szczególnie uzdolnionym uczniom za rok szkolny 2009/2010.

Nasz uczeń Krystian Sobol otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2010/2011.

Dziewięć Instytucji Otoczenia Biznesu. Osiem zespołów licealistów. Dwadzieścia siedem pytań , trzy zagadki i pięć godzin. Tak w skrócie wyglądała, zorganizowana przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A.  (ARP S.A.) strategiczna gra terenowa Przedsiębiorczość w terenie.

Celem konkursu było przybliżenie młodzieży zagadnień z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości poprzez zabawę w formie miejskiej gry tematycznej. Zespoły uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez pięć godzin odwiedzały różne Instytucje Otoczenia Biznesu na terenie całego Trójmiasta. W każdej instytucji zbierały punkty odpowiadając na pytania i rozwiązując zagadki.

Do udziału w grze zgłosiło się trzydzieści pięć zespołów z całego województwa pomorskiego. Osiem zespołów zostało wyłonionych na podstawie zadania rekrutacyjnego, w ramach którego uczniowie wcielili się w rolę doradców Marszałka Województwa Pomorskiego i przedstawili swoje pomysły na wspieranie rozwoju przedsiębiorczości wśród ludzi młodych.

Pierwsze miejsce zajął zespół reprezentujący Akademickie Liceum Ogólnokształcące Magellanum w składzie: Marcin Kobiela, Paulina Drewing, Magdalena Płotka pod opieką Jerzego Wasilewskiego, Małgorzaty Gudalewskiej, Agnieszki Drewing. Zwycięzcom gratulujemy!

Nasza uczennica Iwona Kłosiewicz została zgłoszona przez szkołę do udziału w specjalnej grupie doradczej projektu Gdańsk 2016: Radzie Młodych. Uczniowie pracując razem, tworzą projekty, które zostaną wykorzystane w przygotowaniach aplikacji do konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Realizatorem projektu jest Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku oraz Biuro Gdańsk i Metropolia – Europejska Stolica Kultury 2016. Uczennicą opiekuje się Michał Przepiórka nauczyciel historii.

II .   Rok szkolny   2009/10

Paulina Drewing i Magdalena Płotka – 2009/10 I miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę pod opieką Stanisława Biskupa.

Nasze koło dziennikarskie działało aktywnie podczas Festiwalu Grassomania zorganizowanego z okazji 50. rocznicy wydania Blaszanego Bębenka i 30. rocznicy jej polskiego przekładu. Nas potkaniu 7 października 2009 z Günterem Grassem uczestniczyli nasi uczniowie Dominika Dutko i Kamila Kierznikiewicz.

2. Nasze koło dziennikarskie działało aktywnie podczas Festiwalu Grassomania zorganizowanego z okazji 50. rocznicy wydania Blaszanego Bębenka i 30. rocznicy jej polskiego przekładu. Nas potkaniu 7 października 2009 z Günterem Grassem uczestniczyli nasi uczniowie Dominiką Dutko i Kamilą Kierznikiewicz. 2. Nasze koło dziennikarskie działało aktywnie podczas Festiwalu Grassomania zorganizowanego z okazji 50. rocznicy wydania Blaszanego Bębenka i 30. rocznicy jej polskiego przekładu. Nas potkaniu 7 października 2009 z Günterem Grassem uczestniczyli nasi uczniowie Dominiką Dutko i Kamilą Kierznik

Dziękujemy za uprzejmość i życzliwość okazaną nam przez Prezydenta Miasta Gdańsk Pawła Adamowicza. Nasi uczniowie Dominika Dutko oraz Kuba Krupiński wystąpili w roli młodych dziennikarzy i mieli okazję przeprowadzić wywiad z tak znakomitą osobistością. Do zainicjowania tego zdarzenia przekonała ich nauczycielka języka polskiego Magdalena Jacewicz, a troskliwą opieką otoczył pan Stanisław Biskup.

Nasza uczennica Paulina Drewing  otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2009/2010.

I.   Rok szkolny 2008/09

Nasza uczennica Kinga Krzewińska otrzymała wyróżnienie w konkursie „Zareklamuj swój pierwiastek” organizowanym przez HYBRYDĘ Sekcję Studencką Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego przy Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej pod opieką Joanny Gugały.