ZAJĘCIA DODATKOWE

 

Raz w miesiącu – KULTURA

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Magellanum dokłada starań, aby czas wolny uczniów był spożytkowany w najlepszy sposób. Chcemy zadbać o możliwość obcowania z kulturą i mieć udział w kształtowaniu zmysłu estetycznego młodego pokolenia. Dlatego, w ramach zajęć dodatkowych, oferujemy wyjścia grupowe do teatru, opery, kina oraz udział w najciekawszych wydarzeniach kulturalnych regionu. Bo czym skorupka za młodu nasiąknie…

 

ZAJĘCIA NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Uczestniczymy regularnie w wykładach szkół wyższych Trójmiasta: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. W ten sposób pomagamy poznać uczniom ich przyszłe uczelnie. Niektóre z nich goszczą naszą młodzież w swoich laboratoriach. 

 

TRENINGI UMYSŁU

Mózg ludzki stanowi zaledwie 2% masy ciała, ale zużywa aż 20% energii produkowanej przez organizm. Przeciętny człowiek potrafi korzystać jedynie z 5-10% jego potencjału. Wystarczy poznać kilka prostych, choć skutecznych technik, aby tę wydajność znacząco podnieść.  Specjalnie dla naszych uczniów opracowaliśmy system szkoleń pozwalających na zwiększenie potencjału mózgu. Każdy młody człowiek zainteresowany ćwiczeniami może skorzystać z wiedzy przekazywanej podczas zajęć w ramach treningów: "Mnemotechnika". "Trening usprawniający myślenie" oraz "Treningu kreatywności".

        


WARSZTATY AUTOPREZENTACJI

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – autoprezentacja to sztuka zgłębiona przez nielicznych, a odgrywająca decydującą rolę w życiu prywatnym i zawodowym.  Chcemy, aby nasi uczniowie dołączyli do grona osób zaznajomionych z tajnikami sztuki autoprezentacji, a zdobytą wiedzę mogli wykorzystać zarówno w szkole (np. podczas prezentacji maturalnej z języka polskiego) oraz w późniejszym życiu zawodowym. Liczymy, że organizowane przez nas i współtworzone przez psychologów warsztaty pomogą młodym ludziom odpowiednio zaprezentować swoją osobę w kluczowych momentach kariery.

 

SZKOLNY DKF

Książka czy film? To pytanie zaprząta umysły zarówno amatorów książki, jak i kinomaniaków. Nasza szkoła proponuje 2 w 1 – zachęcamy naszych uczniów do przeczytania szkolnych lektur, po czym wspólnie, na lekcjach języka polskiego, zaznajamiamy się z ich ekranizacjami. Która wersja powieści jest lepsza? Szkolny DKF na pewno zna odpowiedź!
Jak na prawdziwych amatorów sztuki filmowej przystało, nie ograniczmy naszej listy do ekranizacji lektur szkolnych. Nasza szkoła bierze udział w akcji „Filmoteka Szkolna” zorganizowanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, dzięki której naszej uwadze nie umkną kultowe produkcje polskiego kina, takie jak „Rejs” czy „Zezowate Szczęście”.
Ze względu na rozszerzony program języka polskiego, plan zajęć przewidziany dla poszczególnych klas, na pewno przez nasz Szkolny DKF nie ucierpi.

 

ZAJĘCIA PROFILOWE

 

Cztery godziny w miesiącu nasi uczniowie poświecają na uczestnictwo w specjalnie opracowanych programach kształceniowych związanych bezpośrednio z wybranym profilem nauczania.

Programy kształcenia w ramach poszczególnych profili:

 

 

 • PROFIL ARTYSTYCZNY – program koła malarsko-rysunkowego

Przewodniczący: Paula Świtek Opiekunowie: Magdalena Żylewicz, Dominika Nowakowska, Jacek Leszczyński

Wielki impresjonista Eduard Manet uczył się w Atelier Couture, a jego kolega słynący z mistrzowskich rysunków i plakatów, Henri de Toulouse-Lautrec w Atelier Bonnat.
A ty możesz uczyć się u nas – w Atelier. Ani Manet, ani Toulouse-Lautrec nie studiowali w Akademii Sztuk Pięknych. Ty możesz – dzięki Atelier. Wszystkim zainteresowanym studiami plastycznymi proponujemy specjalny program: solidne przygotowanie do egzaminów na wszystkie kierunki uczelni artystycznych.
Przyciągamy ciekawych ludzi (niezwykłe osobowości, fachowców z różnych dziedzin). Promujemy młodych artystów, organizując wystawy i prezentując ich prace na naszej stronie internetowej. Organizujemy zupełnie wyjątkowe warsztaty artystyczne – plastyczne i teatralne.

 

Istnieje możliwość uzyskania tytułu specjalisty ds. plastyki.

 

 

 

 

Lp.
Przedmiot
Razem
1.
Rysunek
20
2.
Kompozycja
20
3.
Malarstwo
20
4.
Psychologia widzenia
6
5.
Liternictwo
10
6.
Historia sztuki
20
7.
Prawo autorskie
4
 
Razem:
100

 

 • DZIENNIKARSTWO – program koła dziennikarskiego

Przewodniczący: Agnieszka Tarwacka – Dama Opiekunowie: Patrycja Guzik, Anna Chranicka, Milena Szczukowska, Wioleta Niesiołowska

Interesujesz się polityką? A może tematyką społeczną? Nieobca Ci jest kultura? Lubisz pisać? Dzięki nam poznasz warsztat dziennikarski! Pokażemy Ci, na czym polega dziennikarstwo prasowe, radiowe i telewizyjne. Nauczysz się, jak zbierać i przekazywać informacje oraz wiadomości o wydarzeniach i poglądach interesujących opinię publiczną. Od naszych specjalistów dowiesz się, jak przygotować profesjonalny reportaż, wywiad, felieton. Poznasz prawo autorskie i prasowe oraz etykę tego zawodu. Proponujemy także zajęcia poszerzające Twoją wiedzę ogólną, kształtujące kreatywność i twórcze myślenie. Czwarta władza na Ciebie czeka!

Istnieje możliwość uzyskania tytułu specjalisty ds. dziennikarstwa.

 

Lp.
Przedmiot
Razem
1.
Technika biurowa w mediach
5
2.
Historia mediów
5
3.
Prawo prasowe i autorskie
5
4.
Komunikacja społeczna
5
5.
Fotografia reportażowa
15
6.
Multimedia
15
7.
Dziennikarstwo prasowe
15
8.
Dziennikarstwo radiowe
15
9.
Dziennikarstwo telewizyjne
15
10.
Public Relations
5
 
Razem:
100
 
 
 • INFORMATYKA – model realizowanego programu ECDL
Przewodniczący: Sylwia Zoltan, Genadiusz Markaczewski Opiekunowie:  Ewa Butowska, Dorota Celary, Paweł Luty
 
Znajomości obsługi komputera nigdy za wiele! Jeżeli uważasz, że znasz doskonale pakiet Office, Word i Power Point nie mają przed Tobą tajemnic, na zajęciach z naszymi specjalistami odkryjesz niezauważone wcześniej funkcje. Nauczysz się, jak prawidłowo instalować programy, a nawet stworzysz własną stronę internetową. Dzięki dodatkowym godzinom z matematyki ze spokojem będziesz myślał o pisemnej maturze z ułamków i geometrii. To się kalkuluje!
 

EUROPEJSKI CERTYFIKAT UMIEJĘTNOŚCI KOMPUTEROWYCH (European Computer Driving Licence) zaświadcza, że jego posiadacz potrafi prawidłowo realizować przy pomocy komputera konkretne zadania z wielu podstawowych i zawansowanych, a nawet wyspecjalizowanych obszarów.

Poszczególne Certyfikaty potwierdzają biegłą umiejętność wykorzystania komputera w konkretnych dziedzinach.
Lp.
Przedmiot
Razem
1.
Systemy operacyjne i oprogramowanie narzędziowe
15
2.
Oprogramowanie użytkowe
15
3.
Urządzenia techniki komputerowej
10
4.
Bazy danych
15
5.
Sieci komputerowe
15
6.
Konfiguracja systemów informatycznych
15
7.
Zabezpieczenia
15
 
Razem:
100

 

 

Istnieje możliwość uzyskania tytułu specjalisty ds. informatyki.

 

 

 • TURYSTYKA – program koła turystyczno – menedżerskiego

Przewodnicząca: Karolina Dzięcioł Opiekunowie: Izabela Cieślik, Aleksandra Czaja, Marta Grządziel, Patrycja Grządko, Andrzej Rusajczyk

 

Zaplanowanie wycieczki, wybór odpowiedniego wydarzenia kulturalnego i miejsc, które warto zobaczyć to, wbrew pozorom, nie proste zadanie. Jeżeli dodamy do tego umiejętne korzystanie z przewodników i informatorów sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Na zajęciach koła turystyczno-menadżerskiego poznasz nie tylko tajniki turystyki wraz z jej organizacją, ale również dowiesz się, jak zarządzać zasobami ludzkimi i odpowiednio przeprowadzić proces rekrutacji w Twojej przyszłej firmie. Chcesz trochę porządzić? 

 

Istnieje możliwość uzyskania tytułu specjalisty ds. turystyki.
 
Lp.
Przedmiot
Razem
1.
Podstawy prawne turystyki
10
2.
Wybrane zagadnienia psychologii i socjologii
15
3.
Geografia turystyczna
30
4.
Marketing usług
10
5.
Pilotaż wycieczek
10
6.
Jak skalkulować koszta wycieczki
10
7.
Historia kultury w Polsce
15
 
Razem:
100
 

 

 • KOSMETYKA – program koła kosmetologicznego

Przewodniczący: Joanna Guzanek, Anna Peplau Opiekunowie: Marta Paliwoda, Paweł Rajca, Marta Winiarczyk, Daniela Michalska

 

Dbanie o urodę i kreowanie wizerunku to Twoje mocne strony? Zapraszamy na zajęcia koła kosmetologicznego, gdzie poznasz tajniki pracy kosmetyczek i wizażystek, będziesz mieć możliwość uczestniczenia w specjalistycznych szkoleniach i nauczysz się przygotowywać kosmetyki z naturalnych produktów dostępnych w każdym domu. Przyjdź do nas i już dziś zacznij dbać o piękno swoje i innych! U nas zdobędziesz dodatkowe certyfikaty.

 

Istnieje możliwość uzyskania tytułu specjalisty ds. kosmetyki.

 

 

 

Lp.
Przedmiot
Razem
1.
Wizaż
10
2.
Elementy anatomii z dermatologią
10
3.
Chemia kosmetyczna
15
4.
Elementy psychologii
10
5.
Kosmetologia
20
6.
Pracownia kosmetyczna
20
7.
Higiena
5
8.
Zasady żywienia z dietetyką
10
 
Razem:
100
 

 

 • FARMACJA – program koła medyczno-farmaceutycznego

   

   

   

   

       Przewodniczący: Joanna Guzanek, Anna Peplau Opiekunowie: Marta Paliwoda, Paweł Rajca, Marta Winiarczyk, Daniela Michalska

Uczestnicząc w zajęciach koła medycznego i  farmaceutycznego nauczysz się nie tylko, jak udzielić pierwszej pomocy, ale dowiesz się także, jak prawidłowo zachować się podczas wypadku. Podstawy wiedzy medycznej uzupełnisz informacjami niezbędnymi w pracy farmaceuty i zgłębisz tajniki wytwarzania i produkcji leków. Wiążesz swoją przyszłość z medycyną lub farmacją? Postaw swój pierwszy na drodze do kariery już dziś!  

 

 

Istnieje możliwość uzyskania tytułu specjalisty ds. farmacji.
 
Lp.
Przedmiot
Razem
1.
Elementy anatomii, fizjologii i patologii
15
2.
Podstawy prawa i ekonomiki
10
3.
Elementy psychologii
15
4.
Elementy farmakognozji
15
5.
Elementy technologii postaci leków
10
6.
Elementy farmakologii z elementami chemii leków
15
7.
Higiena i zdrowie publiczne
5
8.
Wybrane zagadnienia z analizy leków
15
 
Razem:
100

 

 • ARCHITEKTURA WNĘTRZ – program koła architektonicznego

Przewodniczący: Paula Świtek Opiekunowie: Magdalena Żylewicz, Dominika Nowakowska, Jacek Leszczyński

Architekt wnętrz odpowiada za opracowanie oryginalnego projektu plastycznego rozmaitych wnętrz oraz zazwyczaj nadzoruje jego wykonanie. Podczas zajęć oferowanych przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące Magellanum nauczysz się przystosowywać projektowane wnętrze do funkcji, jaką ma pełnić tak, aby korzystającym z niego ludziom zapewnić poczucie komfortu i wrażenia estetyczne. Sprawdzisz się przy projektowaniu form małej architektury (np. placów zabaw) czy znaków informacji wizualnej. Zdobyte umiejętności będziesz mógł wykorzystać w przyszłości, jako architekt wnętrz, gdy będziesz zajmować się także projektowaniem przestrzeni wystawowych, zwłaszcza przestrzeni imprez handlowych i promocyjnych takich, jak targi.

Istnieje możliwość uzyskania tytułu specjalisty ds. architektury wnętrz.

 

Lp.
Przedmiot
Razem
1.
Rysunek odręczny
20
2.
Rysunek techniczny
10
3.
Zarys historii architektury i sztuki
20
4.
Projektowanie architektoniczne i projektowanie wnętrz z wykorzystaniem komputera
30
5.
Elementy kompozycji plastycznej
10
6.
Plastyka i wzornictwo przemysłowe w architekturze z elementami ergonomii
10
 
Razem:
100

 

 • HANDEL – program koła handlowego

Przewodnicząca: Karolina Dzięcioł Opiekunowie: Izabela Cieślik, Aleksandra Czaja, Marta Grządziel, Patrycja Grządko, Andrzej Rusajczyk

Koło handlowe to propozycja dla uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z szeroko pojętą sprzedażą. Specjalnie dla nich opracowaliśmy program nauczania pozwalający zdobyć umiejętność fakturowania i obsługi kasy fiskalnej, a także zgłębić tajniki obsługi klienta. Żaden klient Wam nie straszny? Podczas zajęć z języka angielskiego przygotowanych specjalnie na potrzeby koła poznacie także specjalistyczne słownictwo pozwalające na  nawiązanie kontaktu  z obcojęzycznymi klientami. Sezon handlowy czas zacząć!

Istnieje możliwość uzyskania tytułu specjalisty ds. handlu.

 

Lp.
Przedmiot
Razem
1.
Obsługa kasy fiskalnej
10
2.
Techniki sprzedaży
10
3.
Podstawy ekonomii, przepisy prawno-fiskalne
20
4.
Minimum sanitarne
10
5.
Obsługa klienta
30
6.
Wystawianie faktur VAT i rachunków
20
 
Razem:
100

 

line
copyright © 2011 by Magellanum